כך תוכלו לשמור על הסביבה בעזרת שילוח חכם ויעיל יותר - Kiara Fintech

כך תוכלו לשמור על הסביבה בעזרת שילוח חכם ויעיל יותר

תעשיית השילוח הבין לאומית היא אחת התעשיות המזהמות ביותר מסביב לגלובוס כולו, ולמרות שאף אחד לא רוצה לקחת בכוונה חלק בתהליך הזיהום הסביבתי, ישנו קשר בלתי ניתן להפרה בין מכירות ורווחיות לבין שילוח של מוצרים ללקוחות משלמים שתמיד חייב להתקיים כדי שכל המשוואה תהיה מאוזנת וברת זכות קיום. לכן, אם אי אפשר להימנע מהקשר הזה, צריך לדעת "לשחק" איתו בצורה הטובה ביותר, במטרה ליצור לא רק שם טוב למותג שלכם וחוויה טובה ללקוחות שלכם, אלא גם רווח גדול ככל הניתן לסביבת כדור הארץ בה אתם והעסק שלכם תלויים כדי להתקיים.

שמירה על הסביבה היא לא משהו שקל לעשות כאשר מדובר על שילוח ולוגיסטיקה, אפילו בהיקף קטן של בעל עסק מתחיל, אבל הדרך תהיה קלה הרבה יותר למי שישמור על 4 ככלי היסוד של שילוח חכם ששומר על הסביבה:

מינימום אריזה חיצונית ופנימית – חוסכים כסף וחוסכים זיהום

חומרי אריזה, המהווים חלק בלתי נתפס מהפסולת באתרי מזבלה רבים מסביב לעולם, מגיעים במקרים רבים במידות לא פרופורציונליות למוצרים שהם מכילים, בעיקר במקרים בהם החברה המשווקת או האורזת ניסתה לחסוך זמן ולאו דווקא משאבים חומריים. הדבר הראשון שחשוב לעשות זה למצוא את האריזות הקטנות והקלות ביותר, פנימיות וחיצוניות גם יחד, שמתאימות לממדי המוצר שלכם, מה שלא רק יעזור למצוא מזבל מיותר להגיע למזבלה לאחר המשלוח אלא גם יקטין בצורה לא מבוטלת את תעריף השילוח שלכם עקב ממדי המוצר המצומצמים. אם גם אם חוסכים וגם הסביבה מרוויחה, חבל לא לעשות את זה חכם.

משלחים ישירות ללקוח? תכננו מסלולים חכמים שיחסכו דלק

בעלי עסק אשר מבצעים שילוח עצמאי של מוצרים ללקוחותיהם מבלי לעשות שימוש בשירות שילוח חיצוני, למרות שאלו מהווים חלק קטן יותר לעומת אלו שכן עושים שימוש בשירותים מסוג זה, נזקקים לכל הפחות לכלי חכם שיעזור לכם לייצר מסלולי שילוח אופטימליים שיעזרו לחסוך זמן על הכביש/בים/באוויר ובעיקר דלק ועלויות שילוח עקיפות. פחות זמן שילוח שווה פחות זיהום אוויר, וגם במקרה הזה מדובר כמובן בחיסכון לא מבוטל בעלויות הדלק שהעסק שלכם יצרך לשאת בגין השילוח.

שקלו פתרונות אריזה חכמים – חפשו שירות של "הכל באריזה אחת"

חברות שילוח מסוימות, אם כן בחרתם לעשות שימוש בשירותיה של חברה חיצונית לשם השילוח, מציעות היום סוגים חדשים של שילוח ירוק וחכם בו נעשה שימוש בחומרי אריזה המאפשרים שימוש חוזר במשך פעמים רבות, כמובן במחיר של תשלום גבוה יותר מצד הלקוח או המוכר המשלח אך תוך שמירה על רווח נקי לסביבה. במקרים רבים, גם כאן כרוך יתרון שולי נוסף שכן שירותי השילוח הללו לרוב מביאים את המוצר לבית הלקוח בתוך אריזה מהודרת ומסיבית יותר לעומת האלטרנטיבה, מה שתורם לרושם הראשוני שעושה המוצר על הלקוח עוד בטרם הוא פותח אותו ומתחיל לעשות בו שימוש.

בחרו מראש אם להיות "ירוקים" או לא – אסור לעמוד באמצע

הדבר הגרוע ביותר שבעל עסק יכול לעשות בסביבה הדינאמית, המתוקשרת ובעלת המודעות הסביבתית של היום, הוא לטעון להיותו "ירוק" ומודע לסביבה, כאשר בפועל ההתנהלות של חברתו רחוקה מלהיות בעלת השפעה סביבתית אמיתית. כדאי לכם לדעת מראש וליידע את הלקוחות שלכם מראש אם אתם "ירוקים" או לא והאם מודעות סביבתית היא אכן ערך שמקודש אצלכם בחברה, ואם כן, חשוב מאד לשמור על התדמית הזו ולדעת שהיא תדרוש מכם פה ושם השקעה נוספת, מה שגם שהיא עשויה להפוך לאסון תפיסתי בקרב הלקוחות אם תחליטו להפר אותה בשלב מאוחר יותר.