מהו מימון על בסיס מחזור? - Kiara Fintech

מהו מימון על בסיס מחזור?

מימון על בסיס מחזור נשמע מוכר? ובכן אם לא, אולי כדאי שתמשיכו לקרוא מכיוון שזהו מושג שיכול מאד לעזור לכם בעולם המסחר ברשת ובמיוחד אם אתם בתחילת דרככם.

מימון על בסיס מחזור זוהי שיטת מימון שרבים משתמשים בה, בעיקר עסקים חדשים שלהם הבנק פחות ממהר להלוות כספים על בסיס הדירוג האשראי שלהם וגם כאשר הבנק נותן, לרוב אותם עסקים צריכים לשלם תשלומים חודשיים קבועים שלא בהכרח מוכנים עדיין להתחייב אליהם.

אז מה הוא בעצם מימון על בסיס מחזור?

עוד לא נפל לכם האסימון על מה אנחנו מדברים? אז נסביר, מימון על בסיס מחזור זה בעצם שיטת מימון או במילים אחרות הלוואה, שחברות שונות מספקות ללקוחות שונים. השיטה קובעת שאת המימון שאתם מקבלים לעסק, אתם מחזירים על בסיס הרווח שהניב העסק (מחזור) במקום על בסיס חשבון הבנק. כלומר, משלמים אחוז מהרווח במקום לשלם סכום חודשי קבוע. מימון בתצורה כזו נותן לעסקים הזדמנות לגדול בצורה נוחה ובטוחה יותר משום שגם אם היה חודש קשה, ההחזר הוא בהתאם. לרוב דרך מימון זו נפוצה בקרב עסקים אינטרנטיים רבים, עקב תנודות יותר גבוהות של השכר החודשי בתחום.

ומה זה בכלל נותן לי?

קבלת מימון בקלות

בדרך כלל הדרישות למימון על בסיס מחזור לעומת מימון מסורתי הן פחותות, ולפעמים יש מקרים שדי בנתוני מכירות שכל כמה ימים בלבד על מנת לקבל את המימון, לעומת חודשים ארוכים של היסטוריית עבודה כשבאים לבקש מהבנק.

שותפות אינטרסים

כאשר התשלום לחברת המימון נקבע באחוזים מתוך הרווחים, גם לחברת המימון קיים אינטרס משמעותי שהעסק ירוויח יותר. חברת המימון הינה מעין משקיע שרוצה שמניה תגדל ותניב רווחים. כך קורים מקרים רבים בהם שיתוף הפעולה מוביל לבסיס יציב לעסק ומינוף צמיחה משמעותי.

גובה תשלום משתנה

במקרים רבים שעסקים נכשלים, הם מסתבכים מאד כאשר אין להם את היכולת לשלם על המימון שלקחו ודרושים לשלם ריביות וקנסות כבדים. במימון על בסיס מחזור, האחוזים נקבעים מראש ומופרשים בכל חודש מן המחזור, כך שאת המימון אין צורך לגורם נוסף, שגובה מאיתנו סכום קבוע מבלי להתחשב באיך תפקד העסק.

אין צורך בעירבון

בעוד שאולי התשלומים עשויים להיות גבוהים כאשר מגיעים למחזורי הכנסה גבוהים, יתרון מובהק של מימון על בסיס מחזור הוא שאין דרישה לעירבון, יתרון עצום בעיני רבים משום שאין הלקוח מסכן כסף השייך לו, אלא רק רווחים עתידיים.

מחוייבות לשתף את המידע

בכדי לקבל את המימון המבוקש, חברות המימון דורשות מהעסקים להציג את פרטי העסק שלהם ומידע נרחב אודות העסק, ההוצאות וההכנסות.

פיקוח מועט לעומת מימון קונבנציונלי

משום שהשיטה הזו יחסית חדשה, קיים פיקוח מועט עליה לעומת פיקוח על הבנקים למשל, לכן חשוב מאד לבדוק היטב ולחקור על חברת המימון או המשקיע לפני שמתחייבים להחזרים.

אי עמידה בתנאי השירות

בעוד שאל מול הבנק יש מדד מוסדר שנקרא דירוג אשראי, אל מול חברות ומשקיעים פרטיים הדרישות יכולות להיות שונות ולא תמיד מתאימות לעסקים קטנים. למשל: דרישה למחזור של 15 אלף דולר בחודש.

עלויות גבוהות

בעוד שתשלום סכום משתנה ולא קבוע יכול להיות יתרון עצום בשיטה, הדבר יכול להיות גם חיסרון. כאשר התשלום מותאם באחוזים לגובה ההכנסה, התשלום יכול להגיע לסכום גבוהים כאשר העסק נהיה רווחי.