5 טיפים ליצירת קמפיין PPC איכותי שיביא תוצאות - Kiara Fintech

5 טיפים ליצירת קמפיין PPC איכותי שיביא תוצאות

פרסום אפקטיבי המכוון בצורה אפקטיבית לקהל היעד הנכון אשר מצליח להביא תוצאות ניכרות באפיק המכירות והרווח הוא לא משהו שכל בעל עסק יודע לייצר היום לבד. אלו שכן מצליחים לעשות את זה בלי לשכור משרד פרסום, בדרך כלל עושים זאת בעזרת שימוש בפלטפורמות שונות להרצת קמפייני PPC (תשלום לפי קליק) אפקטיביים. הנה 5 טיפים שיעזרו לכם ליצור קמפיין PPC אפקטיבי ומוכר:

הכל עניין של מבנה – דעו את התצורה הנכונה עבורכם

"כל מקרה לגופו" הוא תיאור מושלם עבור ההתאמה האישית והייחודית של כל קמפיין למטרתו, ולכן לא כל בעל עסק יזדקק לאותו סוג מבנה של קמפיין כדי לגרוף הצלחה. מבנה הקמפיין כולל פרמטרים רבים כמו למשל סוג ההתאמה לתוצאות החיפוש של הלקוח (התאמה מדויקת לעומת התאמה מבוססת הקשר, למשל) וסוג המודעה שתוצג לכל לקוח בהתאם למילות החיפוש הרלוונטיות עבורו. מי שאינו בקיא בתחום יצטרך ללמוד, בעזרת הדרכה וליווי או ניסוי וטעייה, אודות מילות החיפוש האופטימליות ומבנה הקמפיין הנכון שיביאו לו את התוצאות הטובות ביותר במחיר הנמוך ביותר עבור כל תוצאה.

אוטומציה היא לא תמיד התשובה – כדאי לעקוב אחר התוצאות

במערכות רבות להרצת קמפיינים מסוג PPC קיימים מאפיינים אוטומטיים אותם אפשר לבחור עבור הקמפיין, אשר עליהם נוטים לסמוך בעיקר מפרסמים מתחילים. למרות שאפשרויות "ברירת מחדל" הנבחרות עבורכם על ידי המערכת הן לא תמיד בהכרח רעות או טובות, אלא יותר אקראיות מאשר כל דבר אחר, ולכן בדרך כלל לא מומלץ לבחור בהן אלא אם כן קמפיין הפרסום נמצא בשלבים ראשוניים של מחקר שוק הדורשים מעט ניסוי וטעיה במרבית המקרים. אם בכל זאת בחרתם בקמפיין אוטומטי, חשוב לעקוב אחריו ביתר הקפדה אחרי שהוא רץ כשבוע או שבועיים במטרה לבחון ולזהות בזמן את כל האופטימיזציה שאתם יכולים לבצע.

סננו חיפושים לא רלוונטיים באופן ידני – חבל לבזבז תקציב

מילות וביטויי חיפוש מסוימים שאתם יודעים כי אינם מניבים לכם מכירות מספקות או מכירות בכלל, בהתבסס על ניסיון עבר, הם כאלה שאתם צריכים להימנע מהם באופן אקטיבי, אך חשוב להדגיש שיש לעשות זאת באופן ידני כיוון שרוב הכלים האוטומטיים לא "ירוצו" לקחת בחשבון את הרצונות שלכם. בכל כלי המאפשר להריץ קמפיין PPC תוכלו למצוא אפשרות להזין "מילות חיפוש שליליות" (Negative Keywords) לתוך רשימה של ביטויים בהם אתם לא מעוניינים להיות מפורסמים, מכל סיבה שהיא. רק ברגע שעשיתם זאת בצורה ידנית, תוכלו להיות בטוחים שאתם לא מבזבזים תקציב על קליקים יקרי ערך היכן שלא צריך.

בדקו דו"חות חיפוש עדכניים בצורה קבועה – דעו מה הלקוחות מחפשים

בכלי גוגל בעיקר אבל לא רק, תוכלו למצוא עדכונים קבועים הנוגעים למילות וביטויי החיפוש שלכם הנקראים 'Search Term Reports' ולמעשה מרכזים נתונים חשובים בנוגע לאותם מילים וביטויים ובעיקר לגבי היקף החיפושים המקושר אליהם בעת האחרונה. דו"חות אלו נוטים להיות מקור איכותי מאד למידע עדכני לגבי החיפושים שכדאי לכם להימצא בהם או להימנע מהשקעה בהם, ולכן בדיקה שגרתית ועיון בדו"חות הללו, באופן תכוף ככל שתוכלו להרשות לעצמכם, יעשה לכם ולקמפיין שלכם רק טוב.

הבינו והגדירו את יעדי האופטימיזציה שלכם – הישגים מגיעים מתכנון נכון

ככלל, אופטימיזציה של קמפיין PPC תתבצע בדרך כלל באפיק של טיוב המחיר לכל קליק על ידי שליטה במחיר המודעות וכן במיקומי הפרסומים ובמילות החיפוש הרלוונטיות. אופטימיזציה נכונה יכולה להתבצע רק לאחר תכנון והגדרת יעדים ברורים, למשל התרחבות מקסימלית ללקוחות חדשים או לחלופין טיוב של מחיר כל ליד על חשבון החשיפה בתמונה הגדולה. בכל מקרה חשוב לדעת לאן אתם מכוונים לפני שאתם יורים, כדי שתוכלו לפגוע.