איך למזער הוצאות שילוח במערך המכירות המקוון שלכם - Kiara Fintech

איך למזער הוצאות שילוח במערך המכירות המקוון שלכם

מערך מכירות אפקטיבי מצליח להביא את המוצר עד הלקוח או את הלקוח למוצר רק מבחינה וירטואלית, ולמרות שזה מספיק כדי לבצע צד אחד בעסקה, לאחר מכן מגיע בהכרח הצד השני והמוחשי יותר של שילוח המוצר אל הלקוח, שדורש הרבה יותר הוצאות אמיתיות ומוחשיות לא פחות. מזעור אקטיבי של הוצאות השילוח הוא דרך חכמה ויעילה להגדיל את שולי הרווח שלכם, וכך תוכלו לעשות זאת:

בצעו אופטימיזציה לגודל ומשקל האריזות שלכם

אריזה נכונה של מוצר בטרם השילוח היא אולי האומנות הנעלה ביותר בעולם הלוגיסטיקה המלווה את עולם המכירות המקוונות, שכן כל סנטימטר או גרם מיותר של אריזה מוביל למימדים גדולים יותר של חבילה, המובילים לירידה בכמות החבילות הפוטנציאלית בכל משלוח ולעלייה במחיר השילוח של כל חבילה. לכן, השלב הראשון בתהליך שילוח חסכוני וחכם הוא להצליח למזער את האריזות שלכם ככל האפשר, תוך שימוש כמובן בחומרי האריזה אותם תוכלו לקנות במחיר הטוב ביותר בכמות גדולה. כאן גם הזמן לציין שחומרי שילוח הם השקעה חשובה לטווח הארוך ואולי שווה לכם להשקיע בהם יותר ממה שתכננתם, כדי להרוויח יותר בטווח הארוך משילוח חכם ויעיל.

תכננו מראש את גודל ומשקל החבילות – אחידות מובילה למחיר טוב יותר

תכנון וידיעה מראש של מימדי החבילות שאתם שולחים, לאחר שעשיתם להן אופטימיזציה, חסכתם בכל חומר אריזה שאינו חיוני ובחרתם באריזה הקטנה ביותר, יאפשר לכם לקבל הצעת מחיר טוב יותר לטווח הארוך, בהנחה שלא יהיה שינוי בממדים אלו. ברגע שהכל אחיד וקבוע, תמיד תדעו מראש כמה אתם הולכים לשלם ואפילו תוכלו להשיג מחיר טוב יותר מראש אם תוכלו להתחייב מראש לכמות גדולה של הזמנות.

שקללו את מחיר השילוח לתוך מחיר המוצר – שילוח "חינם" מוכר יותר

נתוני מכירות מאתרים מובילים כמו אמאזון ואיביי מראים כי יותר מכל נתון אחר, שילוח חינם המוצע על ידי מוכרים מסוימים הוא ככל הנראה הנתון המשמעותי ביותר (מלבד מחיר המוצר) שתורם לכך שלקוח מסוים רוכש לבסוף מוצר מסוים אצל מוכר אחד ולא אצל מוכר אחר. אותם מוכרים המציעים שילוח חינם משקללים במקרים רבים את מחיר השילוח הממוצע מראש לתוך מחירו של המוצר וכך הם יכולים להציע שילוח "חינם" שמדי פעם ילכוד את עינו של לקוח שלא עשה בדיקה מקיפה מספיק של המחיר ללא שילוח אצל המתחרים. שימוש באסטרטגיה זו בצורה חכמה ותוך שמירה על שולי רווח מינימליים וטובת הלקוח, תביא בדרך כלל הצלחה גורפת גם במקרים של מוצרים פחות מבוקשים, מה שגם יאפשר לכם לחסוך כסף דרך שילוח בכמויות גדולות יותר.

חפשו אחר הנחות שילוח דרך פלטפורמות המכירה – מציאות מוצאים רק אם מחפשים

במקרים לא מעטים יכול מוכר למצוא הנחות על שילוח מוצרים או מחירים מיוחדים עבור שימוש בשירותי השילוח של פלטפורמות המכירה עצמן. הנחות כאלה יכולות לבוא בתצורות שונות כמו למשל הנחה מעשית בתשלום עבור המשלוח דרך שירות שילוח מסוים או הפחתה בשולי הרווח שנגבים מהמוכר על ידי הפלטפורמה עבור מוצרים מסוימים, אך בכל מקרה תמיד שווה לחפש אותן ולצוד אותן בזמן הנכון במטרה לחסוך בעלויות השילוח שלכם.

התרחבתם בהצלחה? שקלו להעסיק גוף חיצוני שינהל שילוח

ישנם עסקים קטנים וגדולים כאחד המתמחים בניהול שילוח ומלאי של עסקים אחרים, ואם הגעתם למצב שהעסק והמותג שלכם מוכרים "יותר מדי" מבחינת כמות ההזמנות שאתם מסוגלים להתמודד עם שילוחן בצורה יעילה, כנראה שכדאי לכם לשקול לעשות שימוש בשירותיו של עסק שכזה. בכמויות גדולות, שימוש בשירות כזה יכול לחסוך לכם מאות ואף אלפי דולרים לאורך זמן, תלוי במשקל וגודל החבילות שאתם מוכרים, ולכן מדובר באלמנט שנחשב כמעט לשלב חובה לאחר התרחבות מסוימת של מערך המכירות שלכם.