5 אסטרטגיות ליצירת מערך מכירות מוצלח בAMAZON - Kiara Fintech

5 אסטרטגיות ליצירת מערך מכירות מוצלח בAMAZON

מכירות דרך אתר Amazon הם משהו שישראלים רבים כבר נכנסו אליו בדרגת מקצועיות ורווחיות כזו או אחרת, בעיקר כיוון שמדובר בפלטפורמה מאד ידידותית למתחילים, אבל כדי להצליח לעשות בה כסף אמיתי, כדאי לדעת כמה מהדברים שעושים המקצוענים. הנה 5 אסטרטגיות מקצועיות שיעזרו לכם להגדיל את כמות המכירות שלכם ב- Amazon:

תמחור דינמי הוא שם המשחק – מחיר קובעים לא רק פעם אחת

עסקים שאינם בעלי חזות מקוונת היו רגילים לפעול שנים רבות לפי תמחור קבוע, בעיקר מסיבות של הקלה בצפי רווחים והכנסות לצורך גיוס השקעות. בעולם האינטרנט ובעיקר בפלטפורמה הדינמית של אמאזון הכל פועל אחרת ומחירים של מוצרים נקבעים מעכשיו לעכשיו הן על ידי בוטים ייעודיים והן עקב פקטורים של היצע וביקוש, כך שחשוב לדעת לשמור על תמחור מתאים ולבדוק כל הזמן את המחיר אצל המתחרים, כדי להימנע מחד ממכירה במחיר נמוך מדי והגעה למצב של חוסרי מאלי שיפגעו בדירוג המוכר שלכם ומאידך שמירה על סף מקסימלי של מחיר שלא יחצה את הממוצע בשוק הרלוונטי עבורכם בצורה שתמנע מכם להיות רלוונטיים ותחרותיים.

בצעו ביקורת פיצויים והחזרות באופן קבוע – הפכו הפסדים לרווחים

בחלק מהמקרים בהם מוצר הגיע ללקוח פגום או באופן הכרוך בבעיה כלשהי, מקור הבעיה נעוץ בשירות המשלוחים של אמאזון או בגורם אחר בשרשרת שאינו קשור למוכר. מוכרים המתירים לבוטים של אמאזון לבצע ביקורת (Audit) לנתונים ההחזרות והפיצויים שלהם יכולים לצפות לקבל עד 4% מערך זה חזרה ישירות מאמזון, בצורה שהופכת הפסדים לרווחים וחבל שלא לדעת לנצל.

שקלו שימוש בשירות מקיף שמציע לכם פתרון לתמונה הגדולה של המותג

מכירות הן אפיק חשוב מאד להצלחה של כל מותג ועסק ויש שיגידו אפילו שהן מהוות את האפיק החשוב ביותר, אך עדיין מכירות זה לא הכל ולפעמים בעל עסק מצליח צריך לדעת להסתכל על התמונה הגדולה שכוללת גם את עלויות התקורה, תוצאות קמפייני השיווק, שילוח המוצרים במכירה ובהחזרה, ניהול מלאי אקטיבי, תמחיר דינמי ושאר אספקטים של תפעול העסק, אפילו לפני שיוצאים מהחזית הווירטואלית. ישנם בעלי עסק שמעדיפים לשכור שירות וירטואלי או בעל מקצוע שיציע להם "הכל בחבילה אחת" לקידום המכירות שלהם באמאזון, ולכן לעיתים עשוי להיות שווה לעסק מסוים שצופה להרוויח מספיק כסף בעתיד, להשקיע בשירות מסוג זה בהווה.

תכננו לשימור רווחיות מקסימלית על המדף – אופטימיזציה מתחילה ברכש חוזר

מוצרים מסוימים עשויים להיות "הלחם והחמאה" של מוכר מסוים, לא רק מבחינת שולי רווח אלא גם מבחינת שמירה על דירוג בקטגוריות מכירה רלוונטיות וחשובות, ולכן חשוב להבין שכבר משלב הרכש החוזר (Restocking) של מוצרים צריך לדעת לתכנן לעתיד, במטרה לשמור על רווחיות מקסימלית תמיד על המדף. בצורה זו, בה המלאי החדש נרכש קודם כל למוצרים שחשובים לשם שמירת הדירוג או שמירת אחוזי הרווח הגבוהים, במידה ויווצרו חוסרים לא צפויים ברגע מסוים, סביר שהם יווצרו במוצרים הנחשבים פחות קריטיים לשמירת המוניטין הדירוג של המוכר לטווח הארוך.

נהלו קמפיין PPC אפקטיבי לקידום מכירות חיצוני – לא משווקים רק בתוך השוק

הפלטפורמה הקיימת באתר אמאזון היא מקום מצוין לפרסם בו, אך חשוב לדעת שלא די בכך כדי להגיע לנתוני המכירות של "הגדולים". בעל עסק שרוצה לגרוף את ההצלחה המקסימלית ממערך המכירות שלו באמאזון ינהל קמפיין PPC (תשלום לפי קליק) אחד או יותר בכלי גוגל ו/או בכלים דומים אחרים, אשר מהווים מוקד חיצוני להפניית לידים רלוונטיים לתוך הפלטפורמה, שלא תמיד מכילה מראש את כל קהל הקונים הפוטנציאלי שמחפש את המוצרים שלכם במקומות אחרים ברשת.